Na przełomie kwietnia i maja 2018 na linii „46” wygasła umowa dzierżawy na infrastrukturę energetyczną, łódzki przewoźnik wypowiedział ją gminom miesiąc wcześniej.

Szybko potwierdziły się nasze obawy, wyrażone w notatce Demontaż elementów sieci trakcyjnej , już w pierwszych dniach maja, czyli krótko po wygaśnięciu dzierżawy, miały miejsce liczne kradzieże i dewastacje sieci trakcyjnej.

 

Od dnia 10 lipca, Gminny Zakład Komunalny, na zlecenie wójta gminy Zgierz, prowadzi demontaż połączony z dewastacją pozostałych elementów miedzianych sieci trakcyjnej. Na miejscu cięte są: zarówno zużyty przewód jezdny, jak i niepodlegające zużyciu liny nośne!

W dniu 11 lipca w obliczu tego faktu interwencję na policji podjął Przedstawiciel naszego Stowarzyszenia. Zgłosił niszczenie przez służby Urzędu Gminy elementów użytecznych, zdatnych do ponownego wykorzystania. Policja w Zgierzu oszacowała czas pojawienia się na miejscu na około 2 godziny. Prędzej udało się wezwać policję z Ozorkowa. Funkcjonariusze odmówili podjęcia wstrzymania wycinki, tłumacząc że osoby mają pozwolenie na demontaż. Pomimo wielokrotnych wyraźnych uporczywych próśb naszego Przedstawiciela, wielokrotnie odmówili również sporządzenia notatki ze wskazaniem niszczenia użytecznych lin nośnych. I odjechali.


1 Komentarz

wuuzet · Sierpień 2, 2018 o 6:54 am

Odmówili sporządzenia notatki !!!??? Stowarzyszenie winno złożyć zażalenie na czynności patrolu !!! Wydaje mi się, że to ich „psi” obowiązek. A co dalej z tą notatką to już inna sprawa….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close